Vyrobte si konopné bath bombs

Vyrobte si konopné bath bombs

Znáte šumivé koule do koupele, tzv. bath bombs? Jsou efektní, voňavé a my jsme si jednoho zimního odpoledne řekli, že by právě domácí výroba těchto šumivek mohla být příjemnou volnočasovou aktivitou. Pro nás i děti. 
Dopadlo to dobře, nic se nerozbilo, jen se nám podařilo zamastit konopným olejem ubrus, za což se kamarádce omlouváme. 

 

A s vámi se dělíme o recept, podle kterého vše běželo:

. 1 hrnek sody
. 1/2 hrnku kys. citronové
. 1/2 hrnu kukuřičného škrobu
. 4 lžíce konopného oleje ze semínek
. 1 lžíce vody
. 1/4 lžičky spiruliny
. několik kapek oblíbeného éterického oleje
. kousky květin na ozdobu

Postup:

. nejprve je potřeba v míse dobře promíchat základní suché sypké suroviny - tedy sodu, kys. citronovou, škrob. 

. ve druhé misce/hrnečku pak tekutiny - konopný olej, éterický olej a vodu. Na závěr spirulinu, která směs obarví do zelena. Spirulina obsahuje mnoho minerálů a vitamínů, které příznivě působí na pokožku. Je skvělým parťákem konopnému oleji. 

. do suché směsi opatrně po kapkách přidáváme tekutiny a promícháváme. My jsme použili jemné dětské ručičky, které právě tato část moc bavila. Tekutiny musíte dodávat po částech proto, aby vám v misce obsah ihned nevyšuměl :)

. v ideálním případě je směs v takové konzistenci, kdy je stále sypká, ale po zmáčkutí ve dlani drží dobře u sebe. Vzpomeňte si právě na dětská léta a stavění báboviček na pískovišti. Přesně ten lehce mokrý píseček…

. pokud je směs stále výrazně suchá, pak přidejte pár kapek oleje a vody, ale nezapomeňte - opatrně. 

. nyní je potřeba dát směsi tvar. Bath bombs nesou svůj název díky kulatému tvaru, na který je potřeba mít formu (dá se snadno sehnat), a to my neměli a nesháněli. Tento první pokus zkrátka a jednoduše zvládly vánoční formičky. 

. směs nyní natlačte do forem a pořádně upěchujte. Pokud chcete mít na vršku byliny, vložte je na dno formy před naplněním. Poté formičku otočte a směs opatrně vyklepněte. Půjde to docela snadno - a tam, kde se bombě ven nechce, to nelámejte přes koleno, prostě chvíli počkejte. My jsme si pohráli s několika verzemi hmoty, měli jsme po ruce ještě oranžové potravinářské barvivo v biokvalitě, které jsme do části směsi zamíchali.

. nechte směs pár hodin zatuhnout, výrobky přeneste do uzavírací sklenice a těšte se na vanu!

      

Související produkty