Blog - Rozhovory

Rozhovor se členem Hasičského záchranného sboru Jeseník

Rozhovor se členem Hasičského záchranného sboru Jeseník

Jiří Šarman začíná vyprávění situací, která se odehrála v listopadu 2002, během rozsáhlých povodní ve Středočeském kraji. Díky leteckému záchrannému týmu, ve kterém v té době jeseničtí hasiči byli zahrnuti, se tehdy ocitl na místě spolu s dalšími sedmi týmy. “Moje skupina zasahovala při toku Labe pod Spolanou Neratovice, v Zálezlicích, kde jsme vytahovali z kostela nějakých 6 lidí a psa (pro zajímavost, byl mezi nimi farář, který nechtěl lidi z kostela pustit, s vírou, že Pán se o ně postará). Když jsem šel pro posledního, šlápl jsem do výmolu a stáhla mě vo ... (více)

Scott Blakey: Nejraději vypínám se sluncem

Scott Blakey: Nejraději vypínám se sluncem

Rozhovor s ikonou světa v oblastni pěstování a šlechtění konopí. Člověkem, který zasvětil svůj život této rostlině a je také otcem několika odrůd jako např. White Widow. Dnes spojil veškeré své znalosti do výroby unikátní produktů - vaporizačních setů -, které vám přinášíme po značkou Dr. Nice. Celý článek najdete na: www.magazin-legalizace.cz

Lukáš Hurt: Konopí je léčivá bylina s nesmírným potenciálem

Lukáš Hurt: Konopí je léčivá bylina s nesmírným potenciálem

Lukáš Hurt je původním vzděláním historik a anglista, který již řadu let pracuje jako novinář a překladatel se zaměřením na konopí a jeho léčebné i další využití. Od loňského podzimu je šéfredaktorem prvního českého tištěného magazínu o konopné léčbě s všeříkajícím názvem – Konopí.  Lukáši, co tě znám, zabýváš se podrobně konopím. Co tě k této kontroverzní bylině přivedlo? S konopím jsem měl nějaké zkušenosti již v období dospívání, vážně jsem se mu ale začal věnovat před osmi lety po návratu z několikaletého pracovního pobytu v Irsku. V té době mi umíral blízký kamarád na rakovinu a já ... (více)

 3 články