Blog - Rozhovory

Svaté kapky s jedinečným designem Jaromíra 99.

Svaté kapky s jedinečným designem Jaromíra 99.

Výtvarník a hudebník Jaromír Švejdík se narodil v Jeseníku, v současné době působí střídavě v kraji Rychlebských hor a Praze. Je známý pod pseudonymem Jaromír 99. V roce 1986 založil v Jeseníku punkovou skupinu Chlapi z práce. V přelomovém roce 1989 se z Chlapů z práce se stala kapela Priessnitz, pro kterou napsal většinu textů. Stál také u vzniku projektu Umakart a v roce 2007 pak u vzniku tria Jaromir 99 & The Bombers, jehož debutové album je soundtrackem k jeho komiksu Bomber, za který získal cenu Muriel. V současné době působí v  Jeho nejznámějším komiksovým počinem je Alois Ne ... (více)

Rozhovor se členem Hasičského záchranného sboru Jeseník

Rozhovor se členem Hasičského záchranného sboru Jeseník

Jiří Šarman začíná vyprávění situací, která se odehrála v listopadu 2002, během rozsáhlých povodní ve Středočeském kraji. Díky leteckému záchrannému týmu, ve kterém v té době jeseničtí hasiči byli zahrnuti, se tehdy ocitl na místě spolu s dalšími sedmi týmy. “Moje skupina zasahovala při toku Labe pod Spolanou Neratovice, v Zálezlicích, kde jsme vytahovali z kostela nějakých 6 lidí a psa (pro zajímavost, byl mezi nimi farář, který nechtěl lidi z kostela pustit, s vírou, že Pán se o ně postará). Když jsem šel pro posledního, šlápl jsem do výmolu a stáhla mě vo ... (více)

Scott Blakey: Nejraději vypínám se sluncem

Scott Blakey: Nejraději vypínám se sluncem

Rozhovor s ikonou světa v oblastni pěstování a šlechtění konopí. Člověkem, který zasvětil svůj život této rostlině a je také otcem několika odrůd jako např. White Widow. Dnes spojil veškeré své znalosti do výroby unikátní produktů - vaporizačních setů -, které vám přinášíme po značkou Dr. Nice. Celý článek najdete na: www.magazin-legalizace.cz

Lukáš Hurt: Konopí je léčivá bylina s nesmírným potenciálem

Lukáš Hurt: Konopí je léčivá bylina s nesmírným potenciálem

Lukáš Hurt je původním vzděláním historik a anglista, který již řadu let pracuje jako novinář a překladatel se zaměřením na konopí a jeho léčebné i další využití. Od loňského podzimu je šéfredaktorem prvního českého tištěného magazínu o konopné léčbě s všeříkajícím názvem – Konopí.  Lukáši, co tě znám, zabýváš se podrobně konopím. Co tě k této kontroverzní bylině přivedlo? S konopím jsem měl nějaké zkušenosti již v období dospívání, vážně jsem se mu ale začal věnovat před osmi lety po návratu z několikaletého pracovního pobytu v Irsku. V té době mi umíral blízký kamarád na rakovinu a já ... (více)

 4 články